Viser: Skip Navigation LinksStartside > Alle hunder > Statistikk

Statistikk

 
Vis statistikk :

På denne siden vil du finne informasjon om:
5705
hunder (2910 hann hunder, 2795 tisper)
8900
Hundejournaler
2325
Hundeprestasjoner
5582
Hunde egenskaper
Bitt (767)
Hode (1)
Høyde (Skulderhøyde) cm (61)
Kondisjon (44)
Labber (alle 4 labber set sammen) (120)
Labber antall støttende tær (643)
Labber antall tær (713)
Labber hver for seg (1)
Lengde (bryst_halerot) cm (4)
Pelsfarge (3084)
Størrelse (27)
Tredeputer (17)
Tredeputer antall (10)
Vekt kg. (71)

37
Hundeomtaler
3226
Hunde eier
244
Kenneler
685
Hundebilder
227
Hundedokumentasjoner
Antall valp for:

ÅrAntall
2017 17: Hundeliste
2016 158: Hundeliste
2015 166: Hundeliste
2014 118: Hundeliste
2013 183: Hundeliste
2012 177: Hundeliste
2011 127: Hundeliste
2010 185: Hundeliste
2009 139: Hundeliste
2008 173: Hundeliste
2007 168: Hundeliste
2006 149: Hundeliste
2005 195: Hundeliste
2004 146: Hundeliste
2003 184: Hundeliste
2002 156: Hundeliste
2001 139: Hundeliste
2000 128: Hundeliste
1999 122: Hundeliste
1998 111: Hundeliste
12345
Antall kull og avkom for:

ÅrAntall kullAntall avkomgjn. avkomAntall hannAndel hannAntall tispeAndel tispeAntall farAntall morPeriodeEffektiv populasjonAntall hann i avlAntall tispe i avl
2017 1 4 4,00 2 50,00 2 50,00 1 1 2013_2017 64 32 32
2016 33 97 2,94 53 54,64 44 45,36 25 32 2012_2016 84 42 43
2015 29 86 2,97 51 59,30 35 40,70 22 28 2011_2015 98 47 52
2014 25 69 2,76 36 52,17 33 47,83 19 21 2010_2014 106 50 57
2013 21 61 2,90 34 55,74 27 44,26 18 21 2009_2013 114 55 60
2012 28 80 2,86 46 57,50 34 42,50 22 27 2008_2012 117 54 64
2011 22 53 2,41 27 50,94 26 49,06 15 21 2007_2011 114 56 59
2010 22 62 2,82 36 58,06 26 41,94 16 20 2006_2010 114 57 58
2009 18 39 2,17 13 33,33 26 66,67 14 17 2005_2009 100 48 53
2008 27 72 2,67 38 52,78 34 47,22 23 26 2004_2008 106 49 58
12345678
Levende hunder (opp til 12 år gammel med ukjent tilstand og ikke død):
Land/AlderTotalLevende000102030405060708091011121314151617
Norge31417194968969697440552745402924141153 
Sverige762314428222137302246182220191344211
USA553134 2131314213510121439222  
Finland4271922131031211141525161819302 2  
Danmark34981646614665458312212 
Nederland12685 4836739912759 21  
Frankrike12525  422332331 1 1   
Tyskland11476 1614594137738421 1
Sveits6635 33 425524213 1   
Tsjekkia2726134 4432121 1     
123
Antall kullstørrelse per år:
År/KullstørrelseTotal010203040506
20176210210
2016611010181241
2015591011181621
20144489141020
2013711226171240
2012641215171640
2011551612141010
201062119181860
2009561711141220
200869201224850
123456789
Antall kullstørrelse per land:
Land/KullstørrelseTotal010203040506
Norge1262254316370245574
USA25310973511181
Sverige23730627758100
Finland1723340563571
Danmark1504036402860
Nederland4011612830
Frankrike378991010
Tyskland26777500
Sveits19373600
Tsjekkia13252220
12
Første lundehunder:
ÅrLandHundenavn
1930 Norge Flida (Jæger's mor 1930)
1969 Sverige Raggebu's Lundy (2723/69)
1973 Finland Urd av Enerhaugen (14870/73)
1974 Tyskland Taps (02035/75)
1976 Danmark Øgar Av Enerhaugen (14995/76)
1977 Sveits Freja (01075/78)
1985 England Vensaasen's All Toes (04958/86)
1985 Frankrike Kim II Av Åsen (11641/86)
1986 Canada Linesviken´s Ask-Viking (21592/86)
1986 USA Haldis (DK22401/86)
123